środa, 11 maja 2016

Jak przechowuję stemple i wykrojniki

Dziś będzie zupełnie inaczej, podsuwam pomysł na organizację craftowego kącika, a dokładniej na przechowywanie stempli i wykrojników.

Każdy producent materiałów do scrapbookingu pakuje je w różny sposób. Są wykrojniki w torebkach foliowych, są w kartonikach, a do tego każde opakowanie jest w innym rozmiarze.


Ponieważ mam bzika na punkcie porządku i organizacji pracy, wszystkim stemplom i wykrojnikom funduję jednakowe opakowanie. Wygląda to tak:Ale zacznijmy od początku. Do mniejszych stempli i wykrojników wykorzystuję foliowe torebki do płyt CD (ok. 12x12cm), większe pakuję w woreczki strunowe (ok. 15x20cm). Aby opakowania były bardziej stabilne umieszczam w nich kartonik, wykorzystuję do tego twarde opakowanie po herbacie. Ze względów estetycznych i „logistycznych” umieszczam również etykietę, na której wpisuję nazwę firmy oraz nazwę towaru (etykiety drukuję, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byście wypisali je ręcznie). Przy takiej organizacji znalezienie konkretnego wykrojnika, bądź stempla to betka :)

Ponadto, taka forma opakowań pozwala na przechowywanie wyciętych, lecz niewykorzystanych w danym projekcie elementów.


Świetnym rozwiązaniem są również maty magnetyczne. Są one szczególnie przydatne w przechowywaniu zestawów wykrojników, np. ramek.


Mam nadzieję, że wpis okaże się dla Was przydatny.
Zapraszam do wymiany doświadczeń i na zakupy do sklepiku :)7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję i zachęcam do dzielenia się swoimi pomysłami :)

   Usuń
 2. jestem pod wrażeniem , mi woreczki się rozrywają i i tak lądują luzem .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złośliwość rzeczy martwych ;) te na płyty CD są mocne i grube, polecam, może też polubisz :)

   Usuń
 3. Mi sie sprawdziły na wykrojniki ...zrobione na A4 tablice mocna tektura na to przyklejona mata magnetyczna tyl pokolorowany farbami rogi taśma washi i poukładane tematycznie na ślub..., ramki itd, przy pracy np robimy coś na ślub wyciagam tablice tematyczną tez polecam, stemple chyba zgapię pomysł:)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne i praktyczne :) rozwiazanie którego mi bardzo brakowało

  OdpowiedzUsuń